Varasemad raamatukogude haldamise disainid pakuvad mitmesuguseid rakendusi, mis moodustavad terviku: mõned väikesed, mõned suured ja mõned töökohti, mis neil on naeruväärselt tohutult suured - kõige tähelepanuväärsem on eraldi haldamine ja OPAC 1 süsteemid.

Pergamon Mu võtab väga erineva lähenemisviisi - juhtimissüsteemi esiosa on OPAC , kuid koos laiaulatusliku litsentsimissüsteemiga saavad kliendid paigaldada täielik süsteem kõigis kohtades, kus eraldi ja erinevalt hinnaga rakendused oleksid varem paigaldatud. Mitte ainult see mõnikord keeruline arvutus rahaliselt, kuid see on sageli õudusunenägu IKT töötajad püüavad hallata ühist tööjaama terminalide abil pildistamine ja automatiseeritud levitamine.

Pergamoniga on see üks tükk tarkvara. Üks paigaldusnõue. Kõik haldavad kasutajakontosid tarkvara sees.

Selle disaini eelised on tohutu, kuid ilmne on see, et teil pole keskkontot või tööjaama, millest saaksite kõike hallata. Üha sagedasem olukord algkoolides on koolide ümberarvestamine klassides erinevates klassides . Kombineeritud OPAC-i disaini paindlikkus iga klassiruumi saab oma raamatukoguna - nii eraldi kui ka kollektiivselt kogu kooli halduslikes eesmärkides ja aruandluses.


1 Avatud avaliku juurdepääsu kataloog - avaliku otsingu võimalus.